بخش‌هایی از فعالیت‌های پژوهشی انجمن ایرانی حقوق جزا

🔹 همکاری با پژوهش نامه حقوق کیفری

«پژوهش‌نامه حقوق کیفری»، حاصل تلاش و فعالیت گروه حقوق دانشگاه گیلان با همکاری انجمن ایرانی حقوق جزا است.

این نشریه در ابتدا و از سال ۱۳۸۹ با نام «پژوهش‌نامه حقوقی» انتشار یافت و بعد از انتشار چند شماره، با توجه به نظر کمیسیون نشریات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و به منظور تخصصی شدن مقالات، با عنوان «پژوهش‌نامه حقوق کیفری» منتشر شد.

این مجله با توجه به رعایت استانداردهای مورد نظر کمیسیون نشریات وزارت علوم و بر اساس نامه شماره ۳/۱۸۱۷۶۸ مورخ ۱۳۹۱/۹/۱۲ کمیسیون مذکور از اولین شماره دارای رتبه علمی پژوهشی است.

این نشریه در ارزیابی اخیر کمیسیون نشریات در ردیف نشریات با درجه بالا ارزیابی شده و با توجه به تلاش سردبیر و اعضای هیأت تحریریه تلاش می‌نماید با حفظ جایگاه علمیپژوهشی مجله، به صورت منظم نسبت به انتشار مقالات علمی و پژوهشی در حوزه حقوق کیفری و جرم‌شناسی اقدام نماید.

https://jol.guilan.ac.ir/

🔹 همکاری با پژوهشکده حقوقی شهردانش

در تاریخ 18 خرداد 1400 توافق‌نامه همکاری میان انجمن ایرانی حقوق جزا و پژوهشکده حقوقی شهردانش منعقد گردید.

https://jclc.sdil.ac.ir/

🔹 همکاری با فصلنامه تحقیقات حقوقی

https://lawresearchmagazine.sbu.ac.ir/

🔹 کتاب شبه جرم

انجمن ایرانی حقوق جزا در راستای اهداف خویش از جمله انتقال اخرین یافته‌ها و دستاوردهای حقوق کیفری، ایجاد فضای علمی- پژوهشی مناسب برای اعضای انجمن و نیز شکوفاکردن توان علمی پژوهشگران جوان در عرصه علوم کیفری از طریق ایجاد فرصت تحقیق و ترجمه برای انان، ترجمه کتاب حقوق شبه جرم را با همراهی اساتید و پژوهشگران علوم کیفری در بهار سال 1399 اغاز و در بهار سال 1400 به پایان رسانید.

از انجاکه مطالعات مقایسه‌ای و اشنایی با حقوق کشورهای دیگر به اغنای حقوق داخلی می‌انجامد، تصمیم گرفته شد کتابی جدید و به‌روز در حوزه شبه‌جرم با توجه به نظام حقوقی انگلستان ترجمه شود و همچنین تاکید بر انتخاب کتابی بود که  بیشتر مسائل موضوعی و نیز رویه قضایی کشور مربوطه را تحت پوشش قرار دهد.

با توجه به این موارد، در نهایت کتاب حقوق شبه جرم از کاترین الیوت و فرانسیس کویین که چاپ یازدهم ان در سال 2017 منتشر شده است، انتخاب گردید، این کتاب در مقایسه با کتاب‌های موجود دیگر بسیار جامع است.

انجمن ایرانی حقوق جزا به عنوان یک انجمن علمی امید دارد با پیمودن گام‌های موثّر و بلند در راستای انتشار کتب علمی و امور پژوهشی،  بیش از پیش بر اگاهی‌های حقوقی بیفزاید.

لینک خرید کتاب

https://mizan-law.ir/Book/Details/41291

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست